VÝPREDAJ SKLADU a doprava zadarmo pre všetky objednávky nad 30 eur.

Ako vznikajú Fusakle?

Stlačíš gombík a zrazu vypadne hotová fusakla – NIE, presne takto to nefunguje :) Za všetkým je ľudská práca a postupnosť krokov, bez ktorých by žiadne Fusakle neboli. Tak teda pozeraj, aby si si nabudúce nemusel povedať „...a přitom taková blbost...“

Img1
1

1 Dostať dobrý nápad nestačí. Ešte ho musíš správne umiestniť, rozložiť, farebne skombinovať a zistiť, či sa to nepáči náhodou len tebe ;) Pozri, aký je rozdiel medzi nevyzretým a dozretým návrhom.

Img2
2

Nie všetko, čo si nakreslíš, sa aj dá upliesť. Každý vzor sa programuje zvlášť do pletacieho stroja bod po bode a rozpočítava sa rozmiestnenie vzoru po ponožke podľa veľkosti. Menšia veľkosť má menej vzoru ako väčšia, kam ho treba doplniť, inak by vzniklo miesto bez vzoru. To chvíľu zaberie.

Img3
3

Vyrobí sa vzorka a zo stroja vylezie takéto čudo. Začne sa s úpravami vzoru, rozmiestnenie, začne sa špekulovať nad farebnými kombináciami a skúšanie nových vzoriek, s ktorými môžeme byť spokojní.

Img4
4

Rozbehne sa samotná výroba, na ktorú treba neustále dohliadať, či sa jemné nite náhodou nepretrhnú, nespletú, či stroj správne pletie vzor, či je správna veľkosť...

Img5
5

Každú ponožku treba zošiť, aby nám netrčali prsty.

Img6
6

Následne vyžehliť, aby sa ponožka stiahla a dostala sexi tvar.

Img7
7

Ešte nahodíme etiketu, aby sme vedeli, že ponožky sa neperú na 90 stupňov.

Img8
8

A konečne ich môžeme naukladať a odoslať.
Tak a teraz vieš, že ponožky nerobí „SAMO“, ale za všetkým sú ľudia a každá jedna ponožka prešla ľudskou rukou :)