2014
Niečo sa tu musí udiať na tom našom Slovensku. Chceme znovu priniesť ľuďom radosť. No hlavne odvahu na zmenu myslenia. Chcelo by to niečo malé, jednoduché a šikovné, bez rozdielu veku, práce, "postavenia". Slovensko malo silný textilný priemysel a keď sa spojí to dobré z minulosti, s dobrým úmyslom a moderným zo súčasnosti, môžu z toho vzniknúť Fusakle.

Fusakle preto, lebo starí rodičia nepovedali ponožkám inak, ako fusakle. Vždy boli u nás šikovní ľudia a vznikali u nás svetové veci. Už ich len bolo treba nájsť a presvedčiť vyskúšať niečo nové a iné.

2015
Vytvorili sme úplne prvé vzorky. Reakcia od kamarátov – “Fakt si to nerozmyslíš?" "Nie"
Pôvodné návrhy som zahodil do koša a začal úplne od začiatku. Tvar, materiál, farby, vzory. Po niekoľkých mesiacoch upravovania šírky, dĺžky, zloženia a nových farebných kombinácií vznikli prvé Fusakle. Reakcia od kamarátov – “A tieto si môžem zobrať?” “Nie”

2015 September
Fusakle uzreli verejne prvýkrát svetlo sveta na Dobrom trhu na Panenskej a konečne začali šíriť radosť. Reakcie boli parádne. Každý sa hned usmial. Starší začali spomínať na kvalitu z minulosti a mladí pochvaľovali farby a vzory. Odvtedy nás stretávaš na rôznzch marketoch, trhoch, festivaloch, rínkoch a všade tam, kde ľudia hľadajú niečo nové, iné a zaujímavé.

2016
Naša prvá veľká spolupráca a rozšírenie Fusakiel do celého Slovenska. Vďaka našim sieťovým partnerom sme mohli napĺňať náš prvotný zámer – šíriť radosť, pomáhať a hlavne sa baviť. A sme radi, že tento zámer vyšiel a že tu je stále veľa ľudí s otvoreným srdcom.

2017
Spolu s Vami sme začali tvoriť jedinečnú kolekciu ľudových vzorov z rôznych kútov našej krajiny. Zapojilo sa viac ako 20000 ľudí a dotali sme 220 inšpirácií. Odvtedy sa ľudová kolekcia rozrástla niekoľkonásobne. A stále rastie.

2018
Otvorili sme prvý Fusakle showroom v Bratislave a v Prahe, kde je možné nájsť všetky naše ponožky, tričká a tašky pokope. Navyše sme naštartovali nový doplnkový tovar s rukopisom ďalších šikovných čecho - slovákov, aby sme ti ukázali, že sa nemáme za čo hambiť a čoho sa báť.