V januári 2020 sme si aj s mojou frajerkou Martinou aspoň stokrát povedal, že budeme viac cestovať. Po X rokoch som si vo februári vybavil aj pas. A načo? Na nič. Tak sme si s frajerkou povedali, že aspoň precestujeme Slovensko. Mal som tisíc lepších predstáv, ako bude vyzerať moje cestovanie v tomto roku (obsahovali aj more), no nakoniec sa zdržujeme prevažne doma. Svoj aktuálny výlet sme spojili aj s fotením nových párov kolekcie JESEŇ pre Fusakle. Už oddnes ich môžeš mať doma aj ty. Všetky! No ponožky sú na nohy a nohy sú na chodenie. Tak neseď doma a vyber sa spolu s nami spoznávať rodnú krajinu.


Martinin vlak na stanicu v Ružomberku dorazí ako inak s meškaním, ale keďže som na to už zvyknutý, vôbec ma to nerozhádzalo. Aspoň sme stihli pofotiť prvé ponožky. Nie som typ, ktorý by sa vyžíval v rôznych vzoroch, všetky Fusakle, ktoré mám doma, by sme mohli označiť za dizajnovo konzervatívnejšie. Takže keď sa mi dostali do rúk jesenné dizajny, bol som trochu šokovaný :D

Ale vravím si, sám by som si takéto nikdy nekúpil, tak aspoň zistím, ako sa budú hodiť k tomu, čo bežne nosím. A čo na to povie Maťa ;) A prezradím, že Fusakle v tejto skúške obstáli!

Aktuálne počasie najviac vystihovali ponožky Les v hmle, nielen názvom, ale aj dizajnom. Stromy v jesenných farbách, a za nimi sivá plocha. Mal som to naživo rovno pred sebou, preto som si dal žiarivejší a optimistickejší, horčicovo-žltý pár s líškou. Už počas fotenia sa na mňa ľudia pobavene usmievali, fakt dúfam, že to bolo kvôli ponožkám!

Martina dorazila z Bratislavy výborne naladená vďaka negatívnemu výsledku covidového testu. Ako málo človeku stačí, v tejto dobe. Ale tu pozitíva končia, pretože po slnečnom týždni, ktorý prekvapil najmä samotných Liptákov, sme vychytali daždivý víkend. To nás však v žiadnom prípade nemohlo zastaviť.

O mojej frajerke vlastne ešte čosi neviete. Má veľmi rada zvieratá. Áno, táto kolekcia je ako navrhnutá pre ňu a prvé ponožky, čo si obliekla, sú Sťahovavé vtáky. (Tiež príznačné, za posledný rok sme menili bydlisko už dvakrát.) Aj preto som vymyslel návštevu farmy, ktorá vyrába aj vlastné mliečne produkty a bylinkové čaje. Pustia vás až k jej zvieracím obyvateľom, čo je najmä pre deti a milovníkov fauny super zážitok. A áno, bavil som sa aj ja (veď to vidno aj na fotkách). Ale viac som sa tešil na to, čo uvidíte v ďalšej časti.