-
 

Slovenskí autori - SOZA

3 položiek

Obuj si ponožky s textami významných slovenských autorov. Táto kolekcia vznikla v spolupráci so Slovenským ochranným zväzom autorským pre práva k hudobným dielam (SOZA). SOZA je tu už sto rokov a sto rokov chráni slovenských autorov a ich tvorbu. Pri príležitosti jej výročia bola vytvorená kolekcia Slovenskí autori, ktorej cieľom je vzdať hold významným slovenským textárom.


V roku 2022 si SOZA pripomína presne sto rokov od svojho založenia. SOZA vznikla 2. októbra 1922, patrí k najstarším kultúrnym organizáciám na Slovensku a počas svojho storočného pôsobenia stála pri formovaní slovenskej hudobnej kultúry. Dnes funguje ako občianske združenie a zastupuje viac ako 3 100 domácich autorov, medzi ktorých patria významní slovenskí umelci ako Vladimír Godár, Kamil Peteraj, Daniel Hevier, Peter Lipa, Pavol Hammel, Katarzia a mnohí ďalší.

Pri tejto príležitosti sa SOZA spojila s renomovanou firmou FUSAKLE, aby vzdala poctu slovenským textárom, ktorých tvorbu chráni. V spolupráci s FUSAKLAMI boli vytvorené štyri unikátne vizuály ponožiek s odkazmi na najznámejšie slovenskí piesne. Slovenská piesňová tvorba oplýva mnohými pokladmi a vybrať štyri texty naozaj nebolo jednoduché. Napokon sa do najužšieho výberu dostali tieto štyri piesne.


Kúpou Fusaklí z Kolekcie Slovenskí autori podporíte K Centrum, poradensko-konzultačné centrum, ktoré sa venuje podpore a poradenstvu rodinám s deťmi so špeciálnymi potrebami. www.kcentrum.sk

Nastaviť zostupne
Ponožky SOZA Čerešne Ponožky SOZA Čerešne Skladom 3 ks Fusakle

Ponožky SOZA Čerešne

9,99 €
Pridať do obľúbených produktov
Ponožky Ja som optimista Ponožky Ja som optimista Skladom 4 ks Fusakle

Ponožky Ja som optimista

9,99 €
Pridať do obľúbených produktov
Ponožky Kráľovná bielych tenisiek Ponožky Kráľovná bielych tenisiek Skladom 8 ks Fusakle

Ponožky Kráľovná bielych tenisiek

9,99 €
Pridať do obľúbených produktov